Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky členství v JK

4. 7. 2006

Přijímáme nové členy - nejen jezdce začátečníky i pokročilé, ale i nejezdící milovníky a příznivce koní a jezdeckého sportu.

Nepřehlédněte

Pro ty kterým rodiče nechtějí platit plné členství v jezdeckém klubu

Nejezdící členové se učí chování ke koním ve stáji, základní péči o koně. Seznamují se režimem ve stáji. Podle pravidelnosti docházek, aktivnosti a pracovitosti jsou členové odměňováni možností pohledu na svět z koňského hřbetu.

 

Jezdecký klub Cholupice působí v oblasti volnočasových aktivit především dětí a mládeže bez omezení věku.

Členové jsou rozděleni do družstev podle svých schopností.

Pro děti do 12 let věku pořádáme kontaktní jízdy, čehož využívají zejména rodiče s dětmi, ale i školy a školky, které mají naší stáj za cílový bod svých vycházek. Základy ježdění se členové učí na koni který je uvázán na tzv.lonži, další fází výuky je trénink na jízdárně a až poté si mohou vychutnat romantickou a v každém ročním období něčím zajímavou vyjížďku po zdejším krásném okolí. Ti nejzkušenější se pak mohou účastnit sportovních soutěží.

V rámci docházky do jezdeckého klubu je možné členy připravit k absolvování zkoušek základního výcviku jezdce, respektive kurzu amatérských dostihových jezdců.

Povinost dětí-členů je samozřejmě i pomoc při úklidu prostor, čištění koní, místování boxů, příprava krmiv aj.

Výuka probíhá od pondělí do pátku v době od 15 do cca 19 hod. Sobota a neděle se domlouvá operativně a je stejně jako účast na brigádách zcela dobrovolná.

Členský poplatek činí-zápisné 1 000 Kč a 6 000 kč za školní půlrok, tedy 1200 Kč měsíčně.

Obrazek